آموزش انتخاب قالب مناسب، چه قالبی برای وبسایت خود انتخاب کنیم؟

در این مقاله قصد داریم به یکی از اساسی ترین قسمت های راه اندازی وبسایت های اینترنتی، یعنی انتخاب قالبی که دارای UI و یا همان User Interface مناسب است، بپردازیم.

در صنعت طراحی (وبسایت یا کالا و یا هر چیز)، بحثی به نام، رابط کاربری اهمیت پیدا می کند.
رابط کاربری به تمامی قسمتی هایی از یک محصول گفته می شود که در ارتباط ذهنی یا فیزیکی با مصرف کننده است و همچنین اهمیت این بخش از تولید، ارتباط مستقیمی با میزان کامیابی و موفقیت تجارت ها دارد.

choose best templates

به تعدادی از نکات کلیدی ای که در انتخاب ما تاثیر گذار خواهند بود خواهیم پرداخت:

نحوه چیدمان بخش ها در صفحات قالب و یا طرح پیشنهادی کاربر

توجه داشته باشید که چیدمان عکس ها، نماها و بسته های متنی، باید با جذابیت در کنار هم قرار گرفته باشند و همزمان با اینکه در دسترس اند، به مصرف کنندگان و کاربران احساس راحتی منتقل کنند.
به عنوان مثال قالب فروشگاهی ای که، عکس محصولات آن پس از اسکرول صفحه مربوط به آن کالا، نمایش داده شود، طبیعتا رضایت کافی مشتری و بازدید کننده را جلب نخواهد کرد

محل قرار گرفتن منو ها، و نحوه دسترسی به زیر منو ها

منو های یکی از قسمت های کلیدی وبسایت ها هستند که بواسطه آن ها قانون (3 کلیک) قابل اجرا خواهد بود.
این قانون طراح را ملزم به ایجاد شرایطی می کند،که استفاده کننده از وبسایت، بتواند تنها با استفاده از 3 کلیک به هر کدام از بخش های مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.
منو ها نمای کلی خدمات ما در صفحات هستند و کمک می کنند کاربرانی که از طریق موتور های جستجو و بعبارتی از طریق (Landing Page) وارد وبسایت ما شده اند، بتوانند براحتی و بدون زحمت، به سایر بخش ها دسترسی پیدا کنند.
و البته منو ها می توانند نقش بالایی در زیبایی سایت ها بر عهده بگیرند، که بسته به سلیقه طراح و ایده پردازی صاحب وبسایت خواهد بود.

رنگ ها در طراحی صفحات وب، چه تاثیری دارند؟

با توجه به اینکه، انتخاب رنگ مناسب با بیزینس مورد نظر تا حدود زیادی به عهده گرافیست پروژه می باشد، اما بطور معمول پروژه های کوچک گرافیست اختصاصی ندارند و بیش تر امور مربوط به مسائل گرافیکی توسط طراح و کد نویس انجام خواهد گردید.
رنگ المان های موجود در صفحات به سادگی قابل تغییر اند، ولی نکته بینهایت مهم، تصمیم گیری در انتخاب رنگ می باشد.
سعی کنید متناسب با نوع خدماتی که ارائه می دهید و همچنین، تم موجود در ساختمان محصولات مورد نظرتان، رنگ های وبسایت خود را تعیین کنید.
رنگ ها کمک زیادی در جذب فکر مشتریان دارند، پس با وسواس تصمیم گیری کنید.

چه قالبی عموما بیش تر نظر کاربران را جلب می کند؟

در بخش طراحی، شاخه ای به نام UX یا User Experience وجود دارد که عمده ارتباط کاربران وبسایت ما، به طور ناخواسته، با آن در ارتباط اند. UX یا تجربه کاربری به نکاتی از صسایت ها می گویند که عموما در دنیای اینترنت مشترک است و استاندارد های خاصی برای آن تعریف شده است و اگر بخواهیم ساده تر توضیح دهیم، باید با یک مثال شروع کنیم، برای نمونه: لینک موجود در تمامی لوگو ها در سایت های استاندارد، به همان سایت ختم خواهد شد، و این به معنی این است که هر جایی از سایت بودید و قصد برگشت به Home Page را داشتید، کافی است روی لوگو کلیک کنید.

تعدادی از تجربه های کاربری:

توجه به اعتبار سنجی فرم های موجود در صفحات، و پیش بینی رفتار های کاربران در ورود اطلاعات خود.
جلوگیری از هرز رفتن زمانی که کاربر به سایت ما اختصاص خواهد داد و به عبارتی، هدایت سریع کاربر به محتوای مورد نیاز او (این کار سبب رضایت کاربر خواهد شد)
اولویت بندی مطالب قرار داده شده در صفحه اول یا همان Home Page سایت.
توجه به قسمت هایی از سایت که اغلب کاربران، در استفاده از آن قسمت، نیاز به راهنمایی دارند و تنظیم راهنمای مناسب در کنار آنها.
وبسایت های امروزی، حتما باید تنظیم شده برای استفاده در مرورگر های موبایل یا به اصطلاح (Responsive) باشند، چرا که درصد بالایی از کاربران از طریق موبایل های هوشمند، وارد صفحات اینترنتی می شوند، پس صفحات Mobile Friendly بیش از سایر صفحات کاربران را راضی نگه خواهند داشت.
در انتخاب قالب برای وبسایت خود، حتما به نکات بالا توجه داشته باشد چرا که آینده کسب و کار های امروزی، راهی جز استفاده از تکنولوژی نوین دنیای اینترنت نخواهد داشت. و پیروزی در گرو انتخاب های ماست.