چه نوع وبسایتی از نظر قالب و تکنولوژی ساخت بهتر است؟

سیستم های مدیریت محتوا یا به اصطلاح CMS ها، از معروف ترین نرم افزار های تحت وب در جهان هستند که در خصوص ساخت و طراحی وبسایت های پویا، به بازار صاحبان محتوا، خدمات رسانی می کنند.
اما در نقطه مقابل سیستم های مدیریت محتوایی همچون ورد پرس(Word Press)، جوملا (Joomla) و غیره، روشی رایج و حرفه ای تر هم وجود دارد، که طراح و برنامه نویس، با استفاده از دانش کد نویسی و با توجه به نیاز مشتریان وبسایت هایی با قابلیت های متنوع، منتخب و در عین حال پر قدرت طراحی خواهند کرد.

cms and best design ways

اما نکته اصلی در انتخاب هر کدام از روش ها، در نیاز ما نهفته است و البته راهنمایی ما به شما تا بر اساس شناسایی نیاز خود، بهترین روش را انتخاب کنید.

از عمده دلایلی که طراحان و متخصصین این زمینه، ما را به انتخاب مورد دوم، یعنی سایت برنامه نویسی شده و اختصاصی، ترغیب می کنند، نوع بیزینس و بزرگی اهداف و انتظارات مشتریان، می باشد.
اگر شما با با یک برنامه تجاری بزرگ و پر سود، قصد راه اندازی بستر اینترنتی یا همان وبسایت را دارید، ممکن است، سیستم های مدیریت محتوا یا به اصطلاح همان (Content Management System) ها به سختی بتوانند نیاز کاربران شما را ارضا کنند، چرا که محدودیت هایی از نظر ایجاد اتوماسیون های اختصاصی خواهید داشت، که منحصر به تجارت شما خواهد بود.

اگر بخواهیم به زبان ساده تر توضیح دهیم، باید بگوییم که تجارت های بزرگ، بستر های اینترنتی و انحصاری می خواهند.
و البته در صورتی که شما تنها به یک فروشگاه اینترنتی ساده و یا یک نمایشگاه اینترنتی نیاز دارید، وبسایت های آماده شده بوسیله پلاگین ها و افزونه های ورد پرس و جوملا، هم از نظر هزینه ساخت، و هم از نظر سرعت آماده سازی و بازدهی، گزینه های مناسب و جالبی هستند.

البته دسته دیگری از وبسایت های دست ساز و طراحی شده توسط برنامه نویسان هم وجود دارد که یک تفاوت عمده با وبسایت های تحت CMS دارند، و آن این است که مشتری می تواند نقش طراح را داشته باشد و همچنین در بسیاری از موارد مرتبط، و در تصمیم گیری ها تاثیر گذار باشد، و حتی می تواند، نمای اولیه سایت خود را بوسیله مداد و کاغذ نقاشی کند و به کدنویس تحویل دهد.
نکته مهم دیگری که در این روش وجود دارد، عدم وجود پنل محتوای قابل فهم برای صاحبان سایت ها می باشد، و به بیان دیگر در این گونه وبسایت ها، ورود و اصلاح اطلاعات و محتوای جدید، وابسته به فردی است که تا حدودی کد نویسی بلد باشد.

اتوماسیون در وب به چه معناست؟

در یک جمله، اتوماسیون به معنای تبدیل یک فرایند غیر کامپیوتری به یک سیستم تسهیل شده و همروند شده کامپیوتری است.
به عنوان مثال، زمانی را که فروشگاه های اینترنتی وجود نداشتند، تصور کنید. شما در آن زمان مجبور به حضور فیزیکی در فروشگاه بودید و پس از مشاهده کالا و دریافت اطلاعات مربوط به آن کالا از فروشنده، عملیات خرید خود را بصورت مستقیم انجام می دادید.
اما پس از اینکه فروشگاه اینترنتی تبدیل به یک اتوماسیون گردید، درصد بالایی از مراحل خرید از جمله: حضور در محل، دریافت شنیداری اطلاعات از فروشنده، تصمیم گیری در مورد خرید، پرداخت پول و حمل کالا تا مقصد، توسط دکمه های رایانه انجام خواهد شد. این خدمتیست که بواسطه تکنولوژی های موجود در بستر اینترنت و رایانه برای بشر آماده شده است.

بسیاری، اتوماسیون را با استارت آپ اشتباه می گیرند، اما باید بدانیم اتوماسیون ها بر خلاف استارت آپ ها قبلا وجود داشته اند و تنها الکترونیکی شده اند.

در آخر و برای اینکه نتیجه گیری کاملی از این بحث داشته باشیم، پیشنهاد می کنیم، اگر در زمینه استفاده از فضای اینترنت، تازه کار هستید، دانش خود را با تجربه CMS ها و یا غالب های دست ساز، که به عنوان که بعنوان سومین روش طراحی وبسایت از آن یاد کردیم، بالا ببرید و سپس با پیش بینی آینده تجارت خود، تصمیم گیری نهایی را انجام دهید.

خوشحالیم که وقت ارزشمندتون رو به مطالعه مقاله بالا، که در مورد انتخاب وبسایت مناسب بود، اختصاص دادید. با تشکر "گروه طراحی سایترز"